Koçluk, bireylerin hayat, kariyer, iş ve kurumlarında yapıcı ve verimli sonuçlar üretebilmelerini sağlayan profesyonel bir ilişkidir. Koçluk sürecinde, danışanların bilgileri derinleşir, performansları artar ve hayat kaliteleri yükselir.

Görüşmelerde danışanlar çalışılacak konuyu belirlerken, koç da dinleyip gözlem ve sorularıyla çalışmaya katkıda bulunur. Bu etkileşim konuya netlik kazandırır ve danışanın aktifleşmesini destekler. Koçluk, yüksek odaklanma ve seçim farkındalığı yaratarak danışanın gelişim sürecini hızlandırır. Koçluk, danışanın nerede olduğuna ve gelecekte olmayı düşlediği yere ulaşmak için neler yapmak istediğine araştırır. 

Koçluğun temel amacı, kişilere hedef-belirleme ve hedeflerini gerçekleştirme süreçlerinde destek vermektir. Koçluk çalışmalarında hedeflenen, kişisel gelişimin önünde duran engelleri keşfetmek ve yaratıcı çözümler üretmektir.  İnteraktif ve sistematik bir yolculuk olan koçluk sürecinde, bireyler ve gruplar ile iş, kariyer, finans, aile, ilişkiler, iletişim, motivasyon, stres, diyet, kaliteli yaşam ve sağlık gibi çeşitli alanlarda çalışılır.


Nadis Danışmanlık ©2011